Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:REUMATIK
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Reumatik - maść.
Wizytówka:Lek rozgrzewający i przeciwbólowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Dr Theiss Naturwaren GmbH
Wytwórca:Dr Theiss Naturwaren GmbH - D
Zalecany:do nacierania w bólach mięśniowych podczas grypy i przeziębienia oraz w nerwobólach i bólach spowodowanych wysiłkiem fizycznym, urazami; także do masażu leczniczego i dla sportowców.
Działanie:składniki zawarte w preparacie, takie jak kamfora, olejki terpentynowy, eukaliptusowy, sosnowy oraz mentol działają przeciwbólowo i rozgrzewająco.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 12 roku życia. Nie należy stosować przy astmie oskrzelowej i kokluszu. Nie smarować skóry twarzy i szyi oraz błon śluzowych ust i nosa; nie stosować na skórę uszkodzoną.
Współdziałanie:duże ilości olejku eukaliptusowego mogą spowodować osłabienie działania innych leków stosowanych w tym samym czasie.
Dawkowanie:zewnętrzne, dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia - delikatnie wcierać w bolące miejsca, używając około 0,5-1 cm maści na powierzchnię wielkości dłoni.
Skutki uboczne:podrażnienie skóry, błon śluzowych, skurcz oskrzeli, napad astmy oskrzelowej; zbyt długie stosowanie na dużych fragmentach skóry może spowodować uszkodzenie nerwów czuciowych oraz nerek.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.