Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:REUMOBONISOL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Reumobonisol - płyn na skórę.
Wizytówka:Preparat ziołowy przeciwbólowy i rozgrzewający, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Bonimed Laboratorium Medycyny Naturalnej
Wytwórca:Bonimed Laboratorium Medycyny Naturalnej - PL
Zalecany:jako preparat pomocniczy w bólach stawowych, mięśniowych i nerwobólach.
Działanie:zawarte w preparacie składniki: spirytus kamforowy, nalewka z arniki, nalewka z lawendy, nalewka z nasienia gorczycy białej, mentol, glicerol działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozgrzewająco.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom. Nie należy stosować preparatu na uszkodzoną i zmienioną zapalnie skórę, błony śluzowe, twarz.
Dawkowanie:zewnętrzne; dorośli 2-3 razy dziennie wcierać 2,5-5 ml płynu w bolące miejsca. Po użyciu preparatu należy umyć ręce.
Skutki uboczne:zaczerwienienie, pieczenie skóry, błon śluzowych lub inne objawy świadczące o drażniącym działaniu leku - należy przerwać leczenie.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.