Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:REUMOGRAN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Reumogran - granulat ziołowy.
Wizytówka:Preparat ziołowy przeciwreumatyczny.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol-Pruszków
Zalecany:jako preparat pomocniczy w reumatoidalnym zapaleniu stawów oraz w zapaleniach stawów innego pochodzenia, w zmianach zwyrodnieniowych stawów, w dnie moczanowej.
Działanie:jest mieszanką ziołową, w skład której wchodzi kora wierzby - zawiera składniki, które ulegają w organizmie przemianie do postaci kwasu salicylowego (o działaniu podobnym do aspiryny), ponadto działa łagodnie moczopędnie. Kwiaty wiązówki błotnej zawierają pochodne kwasu salicylowego oraz inne związki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i moczopędnym. Liście brzozy - działają moczopędnie i napotnie oraz zawierają witaminę C. Liście pokrzywy - działają moczopędnie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki.
Dawkowanie:doustne, dorośli 3 razy dziennie, po jedzeniu, po 1 łyżeczce granulatu. Popić 1/2 szklanki ciepłego płynu.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.