Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:REUMOSAN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Reumosan - mieszanka ziołowa.
Wizytówka:Zioła przeciwreumatyczne.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Lublin S.A.
Wytwórca:Herbapol Łódź S.A. - Zakład w Kutnie - PL; Herbapol - Białystok S.A. - PL; Herbapol - Lublin S.A. - PL
Zalecany:w reumatoidalnym zapaleniu stawów, w zapaleniach stawów różnego pochodzenia jako lek pomocniczy w stosunku do leczenia zasadniczego, szczególnie w dolegliwościach bólowych związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów.
Działanie:kora wierzby i kwiaty wiązówki błotnej zawierają pochodne kwasu salicylowego, które ulegają w organizmie przemianie do postaci kwasu salicylowego (o działaniu podobnym do aspiryny) oraz inne związki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i moczopędnym. Liście brzozy - zawierają szereg związków o działaniu moczopędnym oraz witaminę C. Ziele rdestu ptasiego i liście pokrzywy zawierają szereg związków o działaniu moczopędnym.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub salicylany (Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum); przy niewydolności nerek.
Dawkowanie:doustne, 2-3 razy dziennie pić odwar przygotowany w następujący sposób - łyżkę stołową ziół wsypać do szklanki wody, gotować 3-5 minut, odstawić i przecedzić.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.