Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:REUMOSOL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Reumosol - płyn do kąpieli.
Wizytówka:Preparat ziołowy rozgrzewający, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Pruszków - Warszawskie Zakłady Zielarskie
Wytwórca:Herbapol Pruszków - Warszawskie Zakłady Zielarskie - PL
Zalecany:jako preparat wspomagający przy chorobach zwyrodnieniowych narządu ruchu.
Działanie:zawarte w preparacie wyciągi alkoholowe z koszyczka nagietka, koszyczka rumianku, kory wierzby, korzenia mydlnicy, ziela krwawnika, ziela rdestu ptasiego, ziela skrzypu oraz kamfora, mentol, salicylamid, olejek sosnowy i wyciąg z borowiny działają rozgrzewająco.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na składniki preparatu i na salicylany (np. Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum), podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 14 roku życia.
Dawkowanie:zewnętrzne; 50 g płynu należy dodać do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 36°C. Codzienną wieczorną kąpiel trwającą 15-20 minut należy stosować przez 12 dni, następnie należy zrobić 2 miesiące przerwy i ewentualnie kurację powtórzyć. Nie należy przedłużać kąpieli ponad 20 minut.
Skutki uboczne:zaczerwienienie, pieczenie skóry lub inne objawy świadczące o drażniącym działaniu preparatu.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.