Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:BALS-SULPHUR ŻEL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Bals-Sulphur Żel - żel.
Wizytówka:Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Sulphur Zdrój Exim - Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne
Wytwórca:Sulphur Zdrój Exim - Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne - PL
Zalecany:w bólach związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawach, w bólach związanych ze zmianami uciskowymi (dyskopatia) korzonków nerwowych, nerwobólach, w bólach pourazowych wynikających z powstania obrzęków i stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni lub stawów wskutek stłuczeń, zwichnięć, naciągnięć, skręceń i innych tego typu kontuzji; żel można stosować w zabiegach jonoforezy i ultrafonoforezy.
Działanie:preparat zawiera związki siarki, wapnia, magnezu, sodu i chloru oraz mentol, dzięki któremu wykazuje działanie przeciwbólowe. Jony siarki są wykorzystywane do syntezy związku, który jest podstawym składnikiem chrząstki stawowej.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; preparatu nie należy stosować na skórę uszkodzoną.
Dawkowanie:zewnętrzne, zwykle żel wciera się lekko w bolące miejsca 2-3 razy dziennie, przez 14-21 dni.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.