Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:VIPROSAL B
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Viprosal B - maść.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny, przeciwbólowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Tallińskie Zakłady Farmaceutyczne
Wytwórca:Tallińskie Zakłady Farmaceutyczne - EST
Zalecany:w przewlekłych bólach stawowych, mięśniowych, w nerwobólach, w bólach pourazowych, w krwiakach, stłuczeniach, naderwaniu mięśni, ścięgien, w stanach zapalnych pochewek ścięgnistych i torebek stawowych.
Działanie:podstawowym składnikami Viprosalu B są jad żmii zygzakowatej, kwas salicylowy i kamfora. Miejscowe stosowanie na skórę powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, przekrwienie oraz zwiększenie przemiany materii w tkankach; lek działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży, małym dzieciom; przy gruźlicy, przy podwyższonej temperaturze ciała, w stanach zapalnych, przy upośledzeniu czynności wątroby i nerek, w znacznej miażdżycy naczyń krwionośnych, nie stosuje się na skórę uszkodzoną i rany.
Dawkowanie:zewnętrznie, maść wciera się 1-2 razy dziennie w miejsca obolałe. Przechowywać w lodówce.
Skutki uboczne:bardzo rzadko skórne odczyny alergiczne, ustępujące po zaprzestaniu smarowania lub po zastosowaniu leków przeciwalergicznych.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.