Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:BEN-GAY BALSAM SPORTOWY
Nazwa polska:MENTOL + SALICYLAN METYLU
Nazwa międzynarodowa:Mentholum + Methylis salicylas
Nazwa angielska:Menthol + Methyl salicylate
Postać:Ben-Gay balsam sportowy - maść (280 mg/g salicylanu metylu i 100 mg/g mentolu).
Wizytówka:Lek rozgrzewający i miejscowo znieczulający, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Pfizer Polska Sp. z o.o.
Wytwórca:Pfizer Ilaclari A.S. - TR
Zalecany:do stosowania zewnętrznego w bólach mięśniowych i stawowych różnego pochodzenia, w nerwobólach, zapaleniu korzonków nerwowych, tzw. bólach krzyża; w przeziębieniu stosowany jako środek rozgrzewający. Balsam bywa stosowany przed znacznym wysiłkiem fizycznym w celu zmniejszenia bólu spowodowanego nadmiernym przeciążeniem mięśni.
Działanie:podstawowy składnik leku - mentol (alkohol terpenowy) działa silnie rozszerzająco na drobne naczynia krwionośne skóry oraz zmniejsza wrażliwość zakończeń nerwowych nerwów czuciowych. W wyniku działania leku występuje początkowo uczucie chłodu, ustępujące wrażeniu silnego rozgrzania; działa przeciwbólowo i znieczulająco a także przeciwświądowo i przeciwzapalnie. Salicylan metylu wchłaniany przez skórę działa przeciwbólowo i bakteriobójczo. Lek działa bardzo silnie na błony śluzowe.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na mentol, dzieciom; nie stosuje się na uszkodzoną, zranioną skórę.
Dawkowanie:zewnętrznie, wmasowywać w skórę w okolicy przeciążonych mięśni w miarę potrzeby; nie stosować w postaci okładów; chronić przed kontaktem z błonami śluzowymi i oczami.
Skutki uboczne:u osób nadwrażliwych mentol zastosowany na skórę może wywołać swędzenie, przekrwienie skóry i spojówek oraz wysypkę lub pokrzywkę; może wystąpić ból głowy. Salicylan metylu niekiedy może spowodować miejscowe podrażnienie skóry. Przy wystąpieniu podrażnien
Leki z tej grupy:Balsamum Mentholi compositum; Ben-Gay maść przeciwbólowa; Ben-Gay balsam sportowy.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.