Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ZINAXIN
Nazwa polska:WYCIĄG Z KŁĄCZA IMBIRU
Nazwa międzynarodowa:Zingiberis rhizomae extractum
Postać:Zinaxin - kapsułki elastyczne.
Wizytówka:Lek stosowany w chorobie zwyrodnieniowej stawów.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Eurovita
Zalecany:jako lek wspomagający leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów.
Działanie:zawarty w leku wyciąg z kłączy imbiru łagodzi dolegliwości bólowe, zmniejsza obrzęk i sztywność stawów oraz zapewnia ochronę chrząstki stawowej.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Współdziałanie:alkohol może nasilać skutki uboczne działania leku.
Dawkowanie:doustne, dorośli 2 razy dziennie rano i wieczorem po 1 kapsułce. Po ok. 4 tygodniach leczenia dawkę można zmniejszyć do 1 kapsułki dziennie. Kapsułki należy połykać w całości podczas jedzenia lub na 20-30 minut przed posiłkiem, popijając szklanką chłodnego płynu. Nie należy stosować ciepłych napojów do popijania leku, bowiem za wysoka temperatura prowadzi do zbyt szybkiego rozpuszczenia kapsułki i osłabienia działania preparatu.
Skutki uboczne:w początkowym etapie leczenia może wystąpić zgaga, odbijania, uczucie pieczenia w przełyku.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.