Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:CAPSIGEL N
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Capsigel N - emulsja na skórę.
Wizytówka:Lek przeciwbólowy i przeciwreumatyczny, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol - Poznańskie Zakłady Zielarskie S.A.
Wytwórca:Herbapol - Poznańskie Zakłady Zielarskie S.A. - PL
Zalecany:w chorobie gośćcowej, bólach stawowych oraz w nerwobólach, bólach mięśniowych, zapaleniu korzonków nerwowych, rwie kulszowej, stanach zapalnych stawów, lumbagu, naciągnięciach mięśni i ścięgien.
Działanie:wykazuje skojarzone działanie swoich składników, takich jak kapsaicyna, kamfora, olejek terpentynowy, olejek eukaliptusowy, kwas salicylowy. Podstawowy składnik, kapsaicyna działa drażniąco na zakończenia nerwów czuciowych w skórze, co wywołuje uczucie pieczenia, zaczerwienienie oraz rozszerzenie najdrobniejszych naczyń krwionośnych - naczyń włosowatych, co z kolei zwiększa wchłanianie olejków eterycznych i kamfory, dzięki czemu lek działa przeciwbólowo, rozgrzewająco i przeciwreumatycznie. Kwas salicylowy zawarty w preparacie działa ponadto przeciwzapalnie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, szczególnie na pieprz; podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 12 roku życia; nie stosować na skórę uszkodzoną i w sąsiedztwie błon śluzowych, unikać kontaku preparatu z oczami.
Dawkowanie:zewnętrznie; 1-2 razy dziennie należy wetrzeć w miejsca bolące małą ilość emulsji przez 2 kolejne dni, po czym zrobić co najmniej 14-dniowy odstęp przed następnym zastosowaniem preparatu w tych samych miejscach. Po aplikacji emulsji należy dokładnie umyć ręce.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.