Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:LIŚĆ BORÓWKI BRUSZNICY
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Vitis idaeae folium
Postać:Liść borówki brusznicy - zioła sypkie.
Wizytówka:Zioła przeciwbiegunkowe i stosowane w leczeniu zapaleń dróg moczowych.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:wielu producentów
Wytwórca:wielu producentów
Zalecany:w leczeniu bakteryjnych infekcji i stanów zapalnych dróg moczowych oraz pomocniczo w biegunkach.
Działanie:przeciwzapalne i przeciwbakteryjne oraz ściągające. Liście borówki czerwonej (brusznicy) są środkiem przeciwbakteryjnym, działającym w obrębie układu moczowego i ściągającym - w obrębie układu pokarmowego.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:doustne, 2-3 razy dziennie pić 1/3-1/2 szklanki odwaru z 1 łyżki liści na szklankę wody, gotowanego pod przykryciem na małym ogniu przez 5 minut i przecedzonego.
Leki z tej grupy:Liść borówki brusznicy, Liść brusznicy, Brusznica fix, Vitis fix.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.