Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:UROSAL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Urosal - tabletki.
Wizytówka:Lek przeciwbakteryjny.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:VIS - Zakłady Chemiczno-Farmaceutyczne Sp. z o.o.
Wytwórca:VIS - Zakłady Chemiczno-Farmaceutyczne Sp. z o.o. - PL
Zalecany:w zapaleniu pęcherza moczowego oraz w zakażeniach układu moczowego, w stanach zapalnych pęcherzyka żółciowego, jelit.
Działanie:wspomagające się wzajemnie składników: urotropina - jest lekiem bakteriobójczym, wydalanym przez nerki, odkażającym drogi moczowe; salol - jest lekiem odkażającym drogi moczowe oraz drogi żółciowe, wykazuje słabe działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, salicylany oraz fenol (na te substancje rozkładany jest salol w przewodzie pokarmowym), podczas ciąży i karmienia piersią; przy chorobie wrzodowej żołądka, skazach krwotocznych.
Współdziałanie:podczas przyjmowania leku nie można zażywać sulfonamidów (np. Bactrim, Biseptol, Septrin).
Dawkowanie:doustne, dorośli 3-4 razy dziennie po 1 rozkruszonej tabletce po jedzeniu.
Skutki uboczne:niekiedy występują niepożądane objawy ze strony przewodu pokarmowego - wymioty lub biegunka, a także układu moczowego - ból przy oddawaniu moczu, obecność krwinek czerwonych w moczu. Możliwe też są skórne reakcje alergiczne i zmiany w morfologii krwi (prz
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.