Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:VAGOSAN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Vagosan - mieszanka ziołowa.
Wizytówka:Mieszanka ziołowa odkażająca i przeciwzapalna.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Lublin S.A.
Wytwórca:Herbapol Łódź S.A. - Zakład w Kutnie - PL; Herbapol - Białystok S.A. - PL; Herbapol - Lublin S.A. - PL
Zalecany:jako lek pomocniczy w stanach zapalnych pochwy i sromu, zakażeniach bakteryjnych, upławach; niekiedy w zapaleniu, świądzie i owrzodzeniu sromu oraz do higieny codziennej.
Działanie:przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, ściągające oraz ułatwiające gojenie i odnowę nabłonków. Kwiat nagietka lekarskiego - działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwrzęsistkowo, przyspiesza gojenie się uszkodzeń naskórka i nabłonków; ziele rdestu ptasiego - działa moczopędnie, przeciwzapalnie oraz przyspiesza procesy odnowy tkanki dzięki zawartości krzemionki rozpuszczalnej, która wzmaga elastyczność tkanek, przyspiesza rozwój tkanki łącznej, zmniejsza przepuszczalność ścian najdrobniejszych naczyń krwionośnych (naczyń włosowatych) dla osocza krwi; liście szałwii - działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie; liście pokrzywy - działają przeciwzapalnie; kora dębu - działa odkażająco i przeciwkrwotocznie; koszyczek rumianku - działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, szczególnie na rumianek.
Dawkowanie:zewnętrznie, stosuje się do irygacji, przymoczek, płukanek w postaci naparów lub odwarów z 3-4 łyżeczek ziół na 6 szklanek wody; gotować pod przykryciem 10 minut, odstawić na kwadrans, przecedzić.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.