Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:DEBELIZYNA
Nazwa polska:WYCIĄG Z FASOLI INDYJSKIEJ
Nazwa międzynarodowa:Dolichosi biflori seminis extractum
Nazwa angielska:Dolichos biflori
Postać:Debelizyna - pasta do sporządzania zawiesiny doustnej 654,5 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciw kamicy moczowej.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Pruszków - Warszawskie Zakłady Zielarskie
Wytwórca:Herbapol Pruszków - Warszawskie Zakłady Zielarskie - PL
Zalecany:pomocniczo w kamicy dróg moczowych oraz w zapobieganiu nawrotom kamicy.
Działanie:zasadniczym składnikiem leku jest wyciąg z fasoli indyjskiej działający moczopędnie i rozkurczowo w obrębie dróg moczowych.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek; podczas ciąży i przy kamicy nerkowej nie należy stosować leku bez konsultacji z lekarzem.
Dawkowanie:doustne, 3 razy dziennie po 1 łyżeczce pasty rozpuszczonej w 1/2 szklanki przegotowanej wody.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.