Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:DIURECOL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Diurecol - mieszanka ziołowa; mieszanka ziołowa w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Mieszanka ziołowa moczopędna i przeciwzapalna.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Eldex-Medical
Wytwórca:Eldex-Medical - PL
Zalecany:w zaburzeniach oddawania moczu na skutek stanów zapalnych dróg moczowych i pęcherza moczowego, w kamicy moczanowej, w zaburzeniach oddawania moczu na skutek łagodnego przerostu gruczołu krokowego; jako lek pomocniczy także w chorobie gośćcowej.
Działanie:wspomagające się wzajemnie składników: liścia pokrzywy, znamienia kukurydzy, ziela nawłoci, koszyczka rumianku oraz ziela tymianku. Preparat działa moczopędnie, przeciwzapalnie, a także rozkurczowo w obrębie dróg moczowych, ułatwiając oddawanie moczu.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na preparat lub jego składniki, zwłaszcza na rumianek; przy obrzękach powstałych na skutek niewydolności serca lub nerek, przy podejrzeniu przerostu gruczołu krokowego przed użyciem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.
Dawkowanie:doustne, pić 3 razy dziennie po szklance naparu z 1 torebki ziół (5 g ) zalanych 200 ml wrzątku i zaparzanymi pod przykryciem przez 30 minut.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.