Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:DIURONIS
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Diuronis - płyn doustny.
Wizytówka:Mieszanka ziołowa moczopędna i przeciwzapalna.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Wytwórca:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. - PL
Ostrzeżenia:Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną; należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.
Zalecany:w stanach zapalnych dróg moczowych i pęcherza moczowego, w kamicy nerkowej i piasku w nerkach oraz zapobiegawczo przy skłonnościach do powstawnia piasku w nerkach.
Działanie:wspomagające się wzajemnie składników: ziela nawłoci, korzenia wilżyny, liścia borówki brusznicy oraz koszyczka rumianku. Preparat działa moczopędnie, przeciwzapalnie, a także rozkurczowo w obrębie dróg moczowych.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na preparat lub jego składniki, zwłaszcza na rumianek, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom; przy obrzękach powstałych na skutek niewydolności serca lub nerek, przy zaburzeniach czynności wątroby, mózgu, przy padaczce, chorobach psychicznych a także chorobie alkoholowej.
Współdziałanie:nie należy stosować z preparatami zakwaszjącymi mocz.
Dawkowanie:doustne, pić 3 razy dziennie po 1 łyżeczce preparatu rozcieńczonego w 1/2 szklanki wody. W trakcie leczenia należy dużo pić.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.