Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:FITOLIZYNA
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Fitolizyna - pasta.
Wizytówka:Preparat ziołowy stosowany w kamicy moczowej.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol-Pruszków (zobacz też NeoFitolizyna)
Zalecany:jako środek zapobiegający krystalizacji składników mineralnych w moczu oraz tworzeniu się kamieni, szczególnie szczawianowych i fosforanowych w drogach moczowych. Stosowana długotrwale wpływa na rozpuszczanie się lub rozkruszanie kamieni.
Działanie:w skład Fitolizyny wchodzą wyciągi gęste z: łusek cebuli, kłącza perzu, korzenia wilżyny, liści brzozy, nasienia kozieradki, owocu pietruszki, ziela nawłoci, ziela połonicznika, ziela rdestu ptasiego, ziela skrzypu, z dodatkiem olejków: pomarańczowego, szałwiowego, sosnowego, miętowego oraz glicerolu. Fitolizyna działa słabo moczopędnie, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, rozkurczowo oraz, ze względu na związki krzemu zawarte w zielu skrzypu, przeciwdziała powstawaniu kamieni w drogach moczowych.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek; przy niewydolności nerek i odczuwaniu nudności związanych z mocznicą.
Dawkowanie:doustne, dorośli - 1 łyżeczkę do herbaty pasty rozmieszać z niewielką ilością wody, po czym rozpuścić w 1/2 szklanki ciepłej osłodzonej wody. Przyjmować 3-4 razy dziennie po jedzeniu. Czas trwania leczenia nie jest ograniczony.
Skutki uboczne:nudności.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.