Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:KŁĄCZE PERZU
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Agropyri rhizoma
Postać:Kłącze perzu - zioła sypkie.
Wizytówka:Zioła moczopędne.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:wielu producentów
Wytwórca:wielu producentów
Zalecany:w nieżycie nerek, zbyt małym wydalaniu moczu, kamicy moczowej z towarzyszącymi jej obrzękami, miażdżycy i w niedomaganiach wątroby spowodowanych niedostatecznym wydalaniem żółci.
Działanie:moczopędne i żółciopędne.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:doustne, łyżkę ziół wsypać do 2 szklanek letniej wody, doprowadzić do wrzenia i gotować przez 5 minut na małym ogniu, pod przykryciem; pić po 1/2 szklanki ostudzonego odwaru 2-4 razy dziennie.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.