Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:LIŚĆ BRZOZY
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Betulae folium
Postać:Liść brzozy - zioła sypkie.
Wizytówka:Zioła moczopędne.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:wielu producentów
Wytwórca:wielu producentów
Zalecany:w przewlekłych chorobach nerek i dróg moczowych oraz obrzękach, skazie moczanowej i kamicy nerkowej jako środek moczopędny, ponadto w gośćcu i chorobach skóry na tle niewłaściwej przemiany materii: trądziku młodzieńczym, łuszczycy, łojotokowym zapaleniu skóry.
Działanie:moczopędne, napotne, odtruwające i regulujące przemianę materii.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:doustne, 2-3 razy dziennie pić 1/2 szklanki naparu z 1 łyżki liści na szklankę wrzątku, naparzać pod przykryciem na małym ogniu przez 15 minut, odstawić na 10 minut, przecedzić.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.