Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:NEFROBONISOL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Nefrobonisol - płyn doustny.
Wizytówka:Preparat ziołowy moczopędny.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Bonimed Laboratorium Medycyny Naturalnej
Wytwórca:Bonimed Laboratorium Medycyny Naturalnej - PL
Zalecany:jako preparat pomocniczy w stanach zapalnych dróg moczowych i nerek, w kamicy nerkowej, dnie moczanowej.
Działanie:wspomagające się wzajemnie składników: nalewki z ziela nawłoci, nalewki z ziela skrzypu, soku z ziela krwawnika, soku z ziela mniszka, soku z liści pokrzywy oraz soku z liści brzozy. Preparat działa moczopędnie, przeciwzapalnie, rozkurczowo i ściągająco na drogi moczowe. Zwiększając ilość moczu, przyspiesza wydalanie mocznika, kwasu moczowego, jonów sodu i chloru.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na preparat lub jego składniki, ze względu na zawartość alkoholu dzieciom poniżej 6 lat.
Dawkowanie:doustne; dorośli 1-3 razy dziennie w zależności od potrzeb, po 2,5 ml kropli rozcieńczonych w kieliszku wody. Dzieci od 6 lat 1-3 razy dziennie, po 1,5 ml kropli rozcieńczonych w kieliszku wody. Preparat można stosować przez 2 tygodnie, potem należy zrobić co najmniej 5 dni przerwy. Uwaga: przed użyciem preparat należy wstrząsnąć.




Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.