Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:NEFROSEPT
Nazwa polska:LIŚĆ MĄCZNICY LEKARSKIEJ + ZIELE NAWŁOCI POSPOLITEJ
Nazwa międzynarodowa:Uvae ursi folium + Solidaginis herba
Postać:Nefrosept - płyn doustny.
Wizytówka:Preparat ziołowy o działaniu moczopędnym i odkażającym układ moczowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Wytwórca:Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. - PL
Ostrzeżenia:Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną; należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.
Zalecany:jako preparat pomocniczy w stanach zapalnych dróg moczowych, kamicy nerkowej i przewlekłych zakażeniach układu moczowego.
Działanie:alkoholowy wyciąg z ziół o działaniu bakteriostatycznym (hamuje rozwój bakterii) w obrębie dróg moczowych, moczopędnym, przeciwzapalnym i nasilającym wydalanie jonów sodu i mniej intensywnie jonów chloru.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na preparat lub jego składniki, ze względu na zawartość alkoholu podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom, nie należy stosować przy niewydolności wątroby, przy chorobie alkoholowej, padaczce chorobach umysłowych i uszkodzeniu mózgu; przy gruźlicy, kolagenozie, stwardnieniu rozsianym. Nie należy stosować przy obrzękach powstających na skutek upośledzenia pracy serca lub nerek.
Współdziałanie:nie można łączyć z preparatami zakwaszającymi mocz.
Dawkowanie:doustne; dorośli 4 razy dziennie po 10 ml płynu, który należy popić dużą ilością wody. Preparat można stosować przez tydzień, a leczenie powtarzać do 5 razy w roku. W czasie leczenia należy sprawdzać odczyn moczu (pH) - oddziaływanie bakteriostatyczne jest zwiększone przy odczynie zasadowym.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.