Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:NEOUROSAN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Neourosan - mieszanka ziołowa; Neourosan fix - mieszanka ziołowa w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Mieszanka ziołowa moczopędna.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol-ódź
Zalecany:w przewlekłych stanach zapalnych dróg moczowych, w kamicy moczowej, piasku nerkowym.
Działanie:moczopędne, rozkurczowe i przeciwbakteryjne, wspomagające się wzajemnie składników: ziele nawłoci - działa moczopędnie, zapobiega powstawaniu kamieni i piasku w nerkach; ziele skrzypu - działa moczopędnie i przeciwkrwotocznie, stanowi dla organizmu źródło soli mineralnych, głównie krzemu; liście brzozy - działają moczopędnie i napotnie; korzeń cykorii - działa moczopędnie, rozkurczowo i żółciopędnie oraz wzmaga wydzielanie soku żołądkowego.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; w przypadku niewydolności układu krążenia lub nerek z towarzyszącymi obrzękami. W przypadku nieustąpienia dolegliwości należy zasięgnąć porady lekarza.
Dawkowanie:doustne, pić 3 razy dziennie 1 szklankę świeżo przyrządzonego odwaru lub naparu, przygotowanego z 1 łyżki stołowej lub 1-2 torebek ziół na szklankę wody. Odwar gotować 10-15 minut, przecedzić.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.