Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:RDEST PTASI
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Polygoni avicularis herba
Postać:Rdest fix - zioła w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Zioła moczopędne i przeciwzapalne.
Dostępność:Bez recepty
Zalecany:w przewlekłych schorzeniach układu moczowego, stanach zapalnych dróg moczowych, zapobiegawczo przeciw tworzeniu się kamieni moczanowych; w zapaleniach żołądka i dwunastnicy, biegunkach, chorobach wątroby.
Działanie:moczopędne, żółciopędne, rozkurczowe i przeciwzapalne.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:doustne, pić 3-4 razy dziennie między posiłkami po 1/2-2/3 szklanki naparu przygotowanego w następujący sposób: torebkę zalać szklanką ciepłej wody, odstawić na 2 godziny, potem naparzać przez 20 minut w rondelku pod przykryciem. Uwaga: w trakcie kuracji zaleca się stosować witaminę B1 3 razy dziennie po 1 tabletce.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.