Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:UROGRAN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Urogran - granulat.
Wizytówka:Preparat ziołowy moczopędny i rozkurczowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol-Pruszków
Zalecany:jako lek pomocniczy w różnych schorzeniach nerek i układu moczowego, np. w kamicy nerkowej, w stanach zapalnych dróg moczowych, w skazie moczanowej (zwiększonej ilości kwasu moczowego we krwi i w moczu, która prowadzi do kamicy nerkowej).
Działanie:moczopędne, rozkurczowe na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, poprawia stan najdrobniejszych naczyń krwionośnych - naczyń włosowatych, ma słabe działanie przeciwzapalne i odkażające na drogi moczowe. Ziele nawłoci - działa moczopędnie oraz ściągająco, odkażająco i przeciwzapalnie na przewód pokarmowy; ziele skrzypu - działa moczopędnie, korzystnie na przemianę materii w komórkach oraz zwiększa krzepliwość krwi; korzeń lubczyka - działa łagodnie moczopędnie, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, zmniejsza napięcie mięśni gładkich jelit - reguluje trawienie oraz ruchy robaczkowe jelit, przeciwdziała wzdęciom; kłącze tataraku - pobudza wydzielanie soku żołądkowego i zwiększa łaknienie, poprawia trawienie, działa wiatropędne, napotnie i uspokajająco; liść brzozy - działa moczopędnie, napotnie, odtruwająco i regulująco przemianę materii.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki.
Dawkowanie:doustne, 3 razy dziennie 1/2 łyżeczki do herbaty granulatu, popijając 1/2 szklanki osłodzonej, ciepłej wody.
Skutki uboczne:po długim stosowaniu może wystąpić niedobór witaminy B1 w organizmie, powodowany przez ziele skrzypu, objawiający się zaburzeniami ze strony układu krążenia i nerwowego.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.