Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:UROSAN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Urosan - mieszanka ziołowa; Urosan fix - mieszanka ziołowa w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Zioła moczopędne.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Lublin S.A.
Wytwórca:Herbapol Łódź S.A. - Zakład w Kutnie - PL; Herbapol - Białystok S.A. - PL; Herbapol - Lublin S.A. - PL
Zalecany:w przewlekłych stanach zapalnych dróg moczowych, w kamicy moczowej. Pomocniczo w stanach zapalnych nerek i pęcherza moczowego, trudnościach w oddawaniu moczu.
Działanie:ziele skrzypu, liść brzozy, liść borówki brusznicy, korzeń cykorii - działają moczopędnie, przeciwkrwotocznie, napotnie, odtruwająco i regulująco na przemianę materii, żółciopędnie, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; przy niewydolności układu krążenia lub nerek z towarzyszącymi jej obrzękami. W przypadku nieustąpienia dolegliwości należy zasięgnąć porady lekarza.
Dawkowanie:doustne, pić 3 razy dziennie półtorej szklanki świeżo przyrządzonego naparu, przygotowanego z 1 łyżki ziół na półtorej szklanki wody, gotowanego pod przykryciem przez 5-10 minut; mieszanka w torebkach fix - pić 3 razy dziennie szklankę ciepłego, świeżo przygotowanego naparu z 2 torebek ziół na 1 szklankę wrzątku; dzieci 2-6 lat - stosować torebkę ziół na szklankę wody.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.