Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:UROSEPT
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Urosept - drażetki.
Wizytówka:Preparat ziołowy o działaniu moczopędnym i odkażającym układ moczowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol - Poznańskie Zakłady Zielarskie S.A.
Wytwórca:Herbapol - Poznańskie Zakłady Zielarskie S.A. - PL
Zalecany:w zakażeniach układu moczowego, w kamicy dróg moczowych i w innych chorobach powodujących zaleganie moczu - jako lek wspomagający.
Działanie:moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające; jest sumą działania składników: liść brzozy - działa moczopędnie, napotnie i przeciwzapalnie; korzeń pietruszki - działa moczopędnie i rozkurczowo na mięśnie gładkie narządów wewnętrznych; owocnia fasoli - działa moczopędnie i przeciwcukrzycowo; koszyczek rumianku - działa przeciwzapalnie, rozkurczowo, przeciwwzdęciowo; liście borówki brusznicy - działają odkażająco, przeciwzapalnie i słabo moczopędnie. Zawiera też cytryniany sodu i potasu oraz kwas cytrynowy.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki.
Dawkowanie:doustne, 2 razy dziennie po 2 drażetki.




Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.