Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:BRATEK
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Violae tricoloris herba
Postać:Bratek fix - zioła w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Zioła moczopędne i odtruwające.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol-Lublin
Zalecany:w przewlekłych schorzeniach układu moczowego, niewłaściwej przemianie materii i związanych z nią zmianach skórnych, np. w liszaju rumieniowatym, trądziku młodzieńczym, wyprysku.
Działanie:moczopędne i odtruwające, poprawiające przemianę materii.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, w chorobach krwi (w wielopłytkowości, zakrzepicach), przy silnej miażdżycy.
Dawkowanie:doustne, pić 2-3 razy dziennie po posiłkach napar z 1 torebki na 2/3 szklanki wody, naparzany przez 5-7 minut.
Leki z tej grupy:Bratek fix, Viola Ex, Viola Tea, Ziele fiołka trójbarwnego.
Uwagi:Brak w Wykazie
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.