Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ALBOTHYL
Nazwa polska:KWAS POLIMETYLENO-M-KREZOLOSULFONOWY
Nazwa międzynarodowa:Policresulenum
Postać:Albothyl - globulki dopochwowe 90 mg.
Wizytówka:Lek odkażający i hamujący krwawienie, do stosowania miejscowego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Altana Pharma AG
Wytwórca:Byk Gulden Lomberg Chemische Fabrik GmbH - D
Zalecany:w ginekologii, w nadżerkach części pochwowej macicy, w zapaleniu pochwy - również wywołanym rzęsistkiem pochwowym i drożdżakami (Candida albicans), sromu, przy upławach i świądzie pochwy, w krwawieniach po wyłyżeczkowaniu jamy macicy, w celu przyspieszenia gojenia się ran po elektrokoagulacji. W dermatologii: w oparzeniach III stopnia, w przewlekłych stanach zapalnych skóry, w owrzodzeniach żylakowatych podudzi, w trudno gojących się ranach, w tamowaniu drobnych krwawień, w pęknięciu odbytu. W laryngologii: w zapaleniu przewodu słuchowego zewnętrznego, w tamowaniu krwawień po usunięciu migdałków. W stomatologii: w zapaleniu jamy ustnej, zapaleniu dziąseł, w krwawieniach po usunięciu zębów. W urologii: w zapaleniu cewki moczowej.
Działanie:bakteriobójcze i rzęsistkobójcze, przyspiesza proces oczyszczania się i odnowy martwiczych uszkodzeń skóry i błon śluzowych, obkurcza drobne naczynia krwionośne skóry i błon śluzowych, przez co hamuje krwawienia. Nie działa na bakterie stanowiące naturalne środowisko pochwy.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:dopochwowo, wg zaleceń lekarza; zwykle 1 globulka na noc przez kilka kolejnych dni.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.