Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:TANTUM ROSA
Nazwa polska:CHLOROWODOREK BENZYDAMINY
Nazwa międzynarodowa:Benzydamini hydrochloridum
Nazwa angielska:BENZYDAMINE HYDROCHLORIDE
Postać:Tantum Rosa - proszek do sporządzania roztworu do irygacji 53,2 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, do stosowania miejscowego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco
Wytwórca:Ancona-Pontelungo-SS - I
Zalecany:w zapaleniu sromu, pochwy, szyjki macicy, zapobiegawczo przed zabiegami ginekologicznymi i po nich.
Działanie:przeciwzapalne, przeciwbólowe i odkażające substancji czynnej - benzydaminy. Lek działa miejscowo znieczulająco, dobrze wchłania się poprzez śluzówki.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:zewnętrznie, zawarty w saszetce proszek rozpuścić w 1/2-1 litrze przegotowanej wody, płukać pochwę 1-2 razy dziennie przez 3-5 dni; po porodzie można stosować roztwór do przemywania krocza.
Skutki uboczne:długie stosowanie leku może doprowadzić do wystąpienia reakcji uczuleniowych.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.