Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:AZUCALEN
Nazwa polska:WYCIĄG Z NAGIETKA + WYCIĄG Z RUMIANKU
Nazwa międzynarodowa:Calendulae extractum fluidum + Chamomillae extractum fluidum
Nazwa angielska:Calendula officinalis + Chamomilla recutita
Postać:Azucalen - płyn do irygacji (470 mg/ml wyciągu z nagietka i 470 mg/ml wyciągu z rumianku).
Wizytówka:Preparat ziołowy przeciwzapalny i przeciwbakteryjny, do stosowania miejscowego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A.
Wytwórca:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A. - PL
Zalecany:w stanach zapalnych pochwy z towarzyszącymi upławami, w bakteryjnym lub rzęsistkowym zapaleniu pochwy, zapaleniu sromu i świądzie, przy otarciach i niewielkich uszkodzeniach błon śluzowych sromu i pochwy. Często łączony w trakcie leczenia z tabletkami dopochwowymi Calendulin.
Działanie:przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwskurczowe zależy od sumy działania składników roślinnych: wyciąg z kwiatu nagietka - działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie się uszkodzeń tkanek, działa słabo przeciwbakteryjnie i przeciwrzęsistkowo; wyciąg z rumianku - działa przeciwzapalnie, łagodnie przeciwbakteryjnie oraz przeciwalergicznie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki.
Dawkowanie:miejscowo do okładów, wlewów i płukań lub tamponowania, w roztworze wodnym w stosunku: 1 łyżka leku na 1 litr przegotowanej wody, 2-3 razy dziennie. Irygacje i przepłukiwania należy ograniczyć do niezbędnego minimum, np. przy obfitej wydzielinie ropnej lub rozległych zmianach zapalnych.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.