Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:CALENDULIN
Nazwa polska:WYCIĄG Z KWIATÓW NAGIETKA
Nazwa międzynarodowa:Calendulae anthodiii extractum siccum
Nazwa angielska:CALENDULA EXTRACT
Postać:Calendulin - tabletki dopochwowe 250 mg.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i pobudzający gojenie.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A.
Wytwórca:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A. - PL
Zalecany:w zapaleniu pochwy w okresie przekwitania, w zanikowym zapaleniu błony śluzowej pochwy, jako lek wspomagający zasadnicze leczenie przeciwbakteryjne lub przeciwrzęsistkowe (przy bakteryjnym lub rzęsistkowym zapaleniu pochwy), po zabiegach chirurgicznych w obrębie pochwy oraz na szyjce macicy; często stosowany po irygacjach preparatem Azucalen.
Działanie:jest suchym wyciągiem z kwiatów nagietka lekarskiego, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przyspiesza gojenie i odnowę tkanek.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:dopochwowo, 1-2 tabletki na noc.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.