Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SECURAL
Nazwa polska:NONOKSYNOL
Nazwa międzynarodowa:Nonoxinolum
Nazwa angielska:NONOXINOL
Postać:Secural - globulki dopochwowe 75 mg.
Wizytówka:Preparat antykoncepcyjny plemnikobójczy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:SecFarm - Towarzystwo Przemysłowo-Handlowe Sp. z o.o.
Wytwórca:SecFarm - Towarzystwo Przemysłowo-Handlowe Sp. z o.o. - PL
Zalecany:jako środek antykoncepcyjny w celu uniknięcia niepożądanej ciąży.
Działanie:rozpuszcza się w wydzielinie pochwy tworząc piankę, która pokrywa ujście zewnętrzne macicy i ściany pochwy, działa plemnikobójczo oraz tworzy fizyczną barierę dla plemników.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:dopochwowo; zakłada się globulkę głęboko do pochwy na około 20 minut przed stosunkiem (preparat działa dopiero po rozpuszczeniu). Preparatu nie należy wypłukiwać przed upływem 6 godzin po stosunku.
Skutki uboczne:u kobiet z wrażliwą błoną śluzową pochwy może wystąpić lekkie przemijające uczucie ciepła, pieczenie, świąd. U partnera podobne objawy mogą wystąpić na prąciu.
Leki z tej grupy:C-film Lucchini, Kolpotex, Patentex Oval N, Secural.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.