Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SALOTANNAL
Nazwa polska:SALICYLAN FENYLU + TANINA
Nazwa międzynarodowa:Phenylis salicylas + Tanninum albuminatum
Postać:Salotannal - tabletki.
Wizytówka:Lek przeciwbiegunkowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Sanofi-Synthelabo Sp. z o.o.
Wytwórca:Sanofi-Synthelabo Sp. z o.o./Oddział w Rzeszowie - PL
Zalecany:w biegunkach, w przewlekłych nieżytach jelit.
Działanie:wspomagające się wzajemnie składników: albuminian taniny - tworzy z białkami nierozpuszczalne związki, które pokrywają błonę śluzową warstwą ochronną; działa również przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, hamuje krwawienie z błony śluzowej jelit; salicylan fenylowy - w jelitach rozpada się na fenol i kwas salicylowy, które działają odkażająco w obrębie przewodu pokarmowego a także dróg żółciowych i dróg moczowych.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki i inne salicylany (np. Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum) oraz fenol, podczas ciąży (zwłaszcza podczas ostatnich 3 miesięcy) i karmienia piersią, dzieciom; przy niewydolności nerek lub wątroby.
Współdziałanie:nie należy łączyć leku z aspiryną i innymi salicylanami (Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum) z uwagi na możliwość przedawkowania oraz z sulfonamidami (np. Bactrim, Biseptol, Septrin).
Dawkowanie:doustne, dorośli 3-4 razy dziennie 1-2 tabletki. Lek przyjmuje się zazwyczaj po uprzednim pokruszeniu, z niewielką ilością wody.
Skutki uboczne:podrażnienie górnego odcinka przewodu pokarmowego (nudności, bóle), uczuleniowe reakcje skórne.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.